Avalehele | Infopäring | Sisukaart
1998 | 2000 | 2002 | 2004 | 2006 | 2008 | 2010 | 2012 | ... | 2016
Osalenud kooridProgrammRahvalaulukonkurssMeediaartiklid

Koorifestivalil kohtub Beethoven popmuusika ja rahvalauludega

Kaupo Meiel
Pärnu Postimees 26. mai 2004


Homme algaval Pärnu koorifestivalil kõlab Ludwig van Beethoveni 9. sümfoonia, taanlasest dirigent Lone Larsen paneb Eesti rahvusmeeskoori svingima ja koorimuusika kõlab nelja päeva vältel nii kaubamajades kui koolides.

Pärnu rahvusvaheline koorifestival toimub üle kahe aasta ning saab tänavu teoks viiendat korda. Koorifestivali raames on peale koorikontsertide rahvalaulukonkurss, Pärnu kuursaal muutub muusikaürituse ajaks festivali avatud klubiks.


Koorifestivali avalöögi annavad homme kell 19 Pärnu kontserdimajas algaval kontserdil rahvusooper Estonia ooperikoor, segakoor Endla, Pärnu kammerkoor, ja segakoor Ad Una Corda, kes Pärnu Linnaorkestri saatel laulavad “Oodi rõõmule” Beethoveni 9. sümfooniast.

Solistidena astuvad üles alt Ilona Bagele, tenor Oleg Orlovs, bariton Laimonas Pautenius ja Aile Asszonyi, kes möödunud nädalal Belgias solistide konkursil 171 osaleja hulgas 12 parima noore laulja hulka tuli.

Dirigendipuldis on Linnaorkestri ammune tuttav Olari Elts.

Tihedam kontserditegevus algab ülehomme, mil kell 10 esinevad Port Arturis tasuta festivalil osalevad koorid, ja samaaegselt hakkavad koorid esinema Kuninga tänava põhikoolis, Vanalinna põhikoolis ja Ülejõe gümnaasiumis.

Kell 15 algab Pärnu kontserdimajas laste- ja noortekooride suurkontsert “Selges noortekeeles”, millel laulavad seitsme koori lauljad ja esineb Eesti noorte puhkpilliorkester.

Laupäeval kell 11 algab Pärnu kontserdimajas rahvalaulukontsert enam kui kümne koori osavõtul.

Iga koori kava peab põhinema rahvalaulul ning sisaldama üht oma maa rahvalaulul põhinevat teost ja mõne kaasaegse helilooja rahvalaulul põhinevat teost.

Rahvalaulukonkursi zhüriisse kuuluvad Veljo Tormis, Ants Soots ja Krista Sildoja Eestist, Lone Larsen Rootsist ja Aira Birzina Lätist.

Sama päeva õhtul kell 19 esineb Pärnu kontserdimajas Eesti rahvusmeeskoor kavaga “And I Love Her”, mida dirigeerib taani dirigent Lone Larsen. Vaatamata noorusele, on Larsen dirigeerinud Rootsi ja Taani raadiokoori ja teinud omale Skandinaavias nime kergema koorimuusika spetsialistina. Larsen juhendab ka kaht vokaalansamblit ning õpetab Rootsi kuninglikus muusikaakadeemias, veel kahes muusikakoolis ning meistrikursustel.

Rahvusmeeskoori kavasse tõi Larsen jazz’i ja popi (The Beatles, Billy Joel, N’Sync ja nõnda edasi), samuti folkloorse ja kaasaegse skandinaavia muusika.

Pärnu koorifestival saab piduliku lõpu pühapäeval kell 14 Pärnu kontserdimajas algaval kontserdil “Täitsa lõpp”, millel taaselustuvad festivali eredaimad hetked ja autasustatakse rahvalaulukonkursi võitjaid.

 

http://www.parnupostimees.ee/260504/esileht/kultuur/10047850.php

 

Hetkel on 9 külastajat