Avalehele | Infopäring | Sisukaart
1998 | 2000 | 2002 | 2004 | 2006 | 2008 | 2010 | 2012 | ... | 2016
K. Jenkins THE ARMED MAN (Rahumissa)RahvalaulukonkurssKooridAjakavaPildid festivalistKorraldajad

Esmaettekanne Eestis 20. mail 2010 kell 20 Pärnu Kontserdimajas

Ilmselt kuuljaile kergesti haaratav ning värvikas helikeel koosmõjus sügavate tekstidega, on ka põhjuseks, miks Karl Jenkinsi Rahumissa ”Relvastatud mees” on üks enimesitatud kaasaegseid kooriteoseid. Alates esiettekandest Londonis aastal 2000, on rahusõnum kõlanud üle 800 korra ja enam kui 20-s riigis. Loomulikult oleme me õnnelikud ja uhked selle üle, et Eesti esmaettekanne kõlab just Pärnus ja teile – koorifestivali sõpradele.

Traditsioon esitada festivali raames mõni suurvorm on 10 aastat vana ning üle kümne aasta on taaskord see õnnelik hetk, kus laval saavad kokku ainult Pärnu kollektiivid. 

Pärnu Kammerkoor, dirigent Ave Sopp

Koor tegutseb aastast 2001 ning ilmestab peamiselt oma kodukandi kultuurielu. Kooril on olnud õnn laulda väga eriilmelist muusikat Bachi „Jõuluoratooriumist“ ja eesti klassikast ABBA-meeste „Chessi“ ning operetikavani, anda kontserte väikestes kirikutes ja pista nina „Laululahingu“ glamuuri. Palju on tegeldud eesti rahvamuusika ja Urmas Sisaski loominguga. Viimasest salvestati ERR-i fonoteeki koos Pärnu Linnaorkestriga Sisaski suurteos „Te Deum”. Loomulikult on ka Pärnu koor leidnud endale konkursid, kus rohkem või veel rohkem hiilata, aga auväärt žüriist kordi olulisem on kuulaja, keda ei tahaks mitte ära ehmatada.
Pärnu kammerkoori asutaja ja dirigent Ave Sopp on lõpetanud koorijuhtimise erialal 1999 EMA (Ants Sootsi klass). Ta on töötanud aastaid kultuurikorraldajana Pärnus ning 2005. aastast Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA-s. Aastast 2004 hoiab Ave Pärnu Rahvusvahelist Koorifestivali. Ta on pälvinud 2002 Tallinnas II rahvusvahelisel noorte koorijuhtide konkursil eripreemia, Schumanni-nimelisel koorikonkursil dirigendi eripreemia (2002) ning Pärnu linna muusika aastapreemia ja Pärnumaa kultuuritegijate aastapreemia (2004).

Segakoor Endla, dirigent Karin Veissmann

1878. loodud koor on üks vanemaid segakoore Eestis. Käesoleval ajal laulab kooris 38 argipäeviti kõige erinevamatel elualadel töötavat pärnakat, dirigent on Karin Veissmann.
Koori traditsioonideks on muusikaliste momentide etendamine Pärnu linna esindusüritustel, osalemine konkurssidel, suvised promenaadikontserdid, talvised jõuluesinemised, temaatilised aastapäevakontserdid, suvised meelelahutuslik-sportlikud väljasõidud Eestimaa erinevatesse paikadesse.
Kaks korda nädalas toimuvate proovide käigus on koor jõudnud arusaamani, et laulmine on meie ühistegemiste tugevaim külg, mida arendades oleme võtnud väljakutseid nõudliku repertuaari esitamiseks erinevates kontserdisaalides.
Osalemine Pärnu Koorifestivalil kuulub samuti traditsioonide hulka. Koju kätte toodud lauljate pidu on samasuguseks väljakutseks, kui osalemine mujal toimuvatel festivalidel-konkurssidel.
Tere tulemast meie kontsertidele!

Pärnu Noortekoor, dirigent Anne Uusna

Kolm aastat tagasi asutatud Pärnu noortekooris musitseerivad 16–24aastased lauluhuvilised paljudest Pärnumaa koolidest. Kui lauljatelt küsida, miks nad üldse noortekooris käivad, jäävad vastajad, naeratus näol, mõttesse ning vastus jääb tihtipeale saamata. Jääb tunne, nagu ümbritseks koori eriline magnetväli, mis neid juba neljandat hooaega laulma kisub.
Ehk on see magnet nooruslik dirigent Anne Uusna, kes on vahest nooruslikumgi kui lauljad ise ja pälvinud kogu kollektiivi austuse ning imetluse. Või on süüdi hoopis kirev punt muusikahuvilisi noori, kes on koos korraldanud meeldejäävaid laagreid ja võtnud ette muid toredaid tegemisi, mis on omapärase seltskonna tugevalt ühte sidunud.
Esinemistest kooril puudust pole: laulda saab eriüritustel või koori enda korraldatud kontsertidel, andes kuulajatele edasi emotsioone, mida koos lauldes läbi elatakse.
Noortekoori uusimatest ülesastumisest võiks nimetada osalemist rahvusvahelisel koorifestivalil „Young Praha 2010”, kust koor naases hõbediplomi ja eripreemiaga  Veljo Tormise teose „Küla kuuleb” esituse eest.

Pärnu Linnaorkester, dirigent Jüri Alperten

Pärnu Koorifestival ja 1994. aastast tegutsev Pärnu Linnaorkester (PLO) on juba vanad sõbrad – orkester on osalenud kõigil festivali avakontsertidel:
• 2000. aastal kõlas C. Kreegi „Reekviem”(esitajateks Pärnu koorid, PLO, dir Olari Elts)
• 2004 avas festivali Ludwig van Beethoven 9. sümfoonia (esitajateks Aile Asszonyi (sopran, Eesti),Ilona Bagele (alt, Läti), Oleg Orlovs (tenor, Läti), Laimonas Pautenius (bariton, Leedu), Rahvusooper Estonia ooperikoor, Endla, Pärnu Kammerkoor, Ad Una Corda (Slovakkia), PLO ja dir Olari Elts)
• 2006 W.A. Mozart Missa c-moll (esitajateks Aile Asszonyi (sopran), Angelika Mikk (sopran), Mati Turi (tenor), Priit Volmer (bass), Estonia Seltsi Segakoor, Pärnu Kammerkoor, Osaka sümfoonikute koor (Jaapan), PLO ja dir Kiyotaka Teraoka (Jaapan)
• 2008 Carl Orff „Carmina Burana” (esitajateks Aile Asszonyi (sopran), Mati Turi (tenor), Tehnikaülikooli Naiskoor, Tartu Ülikooli Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tallinna Tehnikaülikooli Meeskoor, lastekoor Severacek (Tšehhi), PLO, dir Jüri Alperten)
Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, Olari Elts, Paul Mägi, Vello Pähn, Arvo Volmer, Erki Pehk, György Selmeczi jt. 1998. aastast on orkestri peadirigendiks Jüri Alperten.
Pärnu linna esinduskollektiivi ees on soleerinud paljud mainekad interpreedid: viiuldajad Sarah Chang, Leila Josefowich, Liana Issakadze, Sergei Stadler, Xiang Gao; pianistid Chitose Okashiro, Kalle Randalu, Ivari Ilja; metsasarvemängija Wilhelm Schwaiger.

Helen Lokuta

 

Lõpetas 2002. aastal Eesti Muusikaakadeemia (õp Pille Lill ja prof. Tamara Novitšenko),  2000. aastal õppis ta Saksamaal Karlsruhe Muusikakõrgkoolis prof Maria Venuti juures, aasta hiljem jätkas õpinguid Karlsruhe Ooperikõrgkoolis.

2005. a saavutas Vilniuse Teatri- ja Muusikaakadeemia Rahvusvahelisel lauljate konkursil II preemia ja eripreemia. Ta on end täiendanud Eva Märtsoni saksa liedi kursustel, Aleksander Kapustjanski, Jaakko Ryhäneni, Maria Acda ja Päivi Järviö meistrikursustel. Käesoleval hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris Jaako Ryhäneni juures.
Helen Lokuta töötab 2006. aastast solistina Rahvusooperis Estonia ning 2004. aastast osaleb Tõnu Kaljuste projektiteatris Nargen Opera. 2007 debüteeris Helen Lokuta Läti Rahvusooperis Polina rolliga Tšaikovski „Padaemandas“. Lisaks on Helen Lokuta osalenud solistina mitmete suurvormide ettekannetel.

2007. aastal pälvis Helen Lokuta Eesti Teatriliidu Aastapreemia Rossini „Tuhkatriinu“ nimirolli ja Õpetaja ning Ingli rolli eest Kõrvitsa ooperites „Tuleaed“ ja „Mu luiged, mu mõtted“.

 

Eliisabet Tiits (s 1996)

Õpib Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis. Muusikaõpinguid alustas ta 2003. aastal Pärnu Muusikakoolis viiuli erialal. Alates 2008. aastast õpib ta laulmist Anne Uusna laulustuudios ja kolmel korral on ta laulnud end laulukonkursi Sügisulg finalistide hulka.

Hetkel on 5 külastajat